למה קשתות

ענף הקשתות הוא ספורט ייחודי המאמן את הגוף ביחד עם הרגש והשכל בעת ובעונה אחת. הוא מאמן ומגביר את הכושר הפיסי ומחנך למשמעת, לדיוק, לריכוז ולגיוס כל משאביו של הקַשָּׁת לפגיעה במטרה.
ירי בקשתות מגביר את הביטחון העצמי והדבר חשוב ובא לידי ביטוי במיוחד אצל בני הנוער שאצלם חיזוק היכולת "להגיע אל המטרה" יקרין בעתיד גם על התנהלותם בתהליך התבגרותם. תרגול הירי בקשת  מחזק ומסדיר את הנשימה, מוריד מתחים גופניים ונפשיים ומצלל את התודעה. תרגול הירי בחץ וקשת מאפשר, בעת ובעונה אחת, גם פורקן ורוגע וגם ריכוז, סבלנות ומשמעת. הדבר נכון לכולם וניכר במיוחד בגילאים הצעירים שבהם טרם גובשו אישיותו של המתרגל כמו גם יציבתו, המוטוריקה והקואורדינציה שלו. ענף ספורט זה מתאים לכולם, לצעירים ולמבוגרים, לגברים ולנשים, ולבעלי מוגבלויות

יתרונות החץ וקשת

  • כושר התמדה וסבלנות- הקשת נדרש להתמיד לחזור על כל שלבי הירי בכל חץ עד לשליחת החץ האחרון, גם כשהכוח הפיזי והריכוז יורד.
  • ריכוז- מירבי במטרה ובפעולות הירי תוך יכולת בידוד והתעלמות מהפרעות סביבתיות ורעשי רקע. הקשת בונה לעצמו " חומה וירטואלית" ומתרכז במטרה.
  • קשב והקשבה- הקשבה להוראות ולאחר סדר הפעולות.
  • דיוק והקפדה- על סדר הפעולות הנכון ובאופן איכותי.
  • משמעת עצמית- האימונים נשענים על הכרה פנימית ומשמעת עצמית. כל סטייה באחת מהפעולות גורמת ליציאה ממרכז המטרה.
  • סבלנות ואיפוק- שחרור החץ בעיתוי הנכון ביותר ולעיתים תוך חזרה במשך מספר פעמים על פעולות הכיוון עד להגעה לעיתוי המיטבי לירי למרות המאמץ הפיזי המתמשך וכנגד האינסטינקטים.
  • פיתוח מודעות עצמית ומרחבית- שימת לב ליציבת הגוף, מטרה והמרחב הסביבתי בשילוב העבודה עם חושים שונים.
  • פיתוח מוטוריקה גסה ועדינה- זקיפות, הערכה עצמית, קואורדינציה ומודעות לספורט.

רכישת ציוד מקצועי

לרכישת ציוד מקצועי
כנסו כאן

אודות המועדון

מועדון הקשתים של בית לחם הגלילית  מציע מגוון פעילויות חץ וקשת לכל המשפחה החל מילדים בגיל 10, וכן לקשתים מקצועיים. במקום מטווח ירי ספורטיבי בהדרכת מאמן מקצועי לגברים , נשים ונוער. המועדון מציע פעילות במגוון קשתות בהדרכה מקצועית, קשתות אולימפיות, קשתות קומפאונד, וקשתות צייד.

חדשות ואירועים

השותפים שלנו

© 2018 חץ וקשת נווה הגר. כל הזכויות שמורות. עיצוב סמדר ייגר

Search